خانه سرگرمی
همه چی هست... برای همه ... 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

تاریخچه زندگی هر یک از ما ، برایمان مجموعه ای را فراهم کرده که آن را " خاطرات " مینامیم. خاطرات ، چه آنهایی که به وضوح در  خاطرمان نقش بسته و چه آنهایی که در پس پرده فراموشی موقت پنهان شده ، می تواند در زندگی روزمره و رفتار هر فرد نقشی سازنده یا مخرب داشته باشد. اگر احساس می کنید که اعتماد به نفس کافی ندارید و فاقد انگیزه های لازم برای انجام خواسته های تان هستید ، بی گمان خاطرات شما در این وضعیت نقش مؤثری ایفا می کند. ممکن است این صدا ها برآمده از ضمیر ناخودآگاه تان باشند و شما از وجود آنها آگاه نباشید ، مگر آنکه در گذشته دقیق شوید. زمانی این حس به شما دست می دهد که به اندازه کافی کاری را خوب انجام نمی دهید و یا اینکه فکر می کنید از نظر شخصیتی دچار ضعف هستید ، کمی تعمیق کنید و بیندیشید که آیا در گذشته یا هنگام کودکی تان ، کسی چون والدین ، پدربزرگ ، مادربزرگ و یا حتی فرزند بزرگ تر خانواده ، جمله ای منفی درباره شما به زبان آورده که در خاطر تان نقش بسته باشد؟


ممکن است این گفته تنها یک کلام آنی بوده که آن شخص بدون منظور به ز بان آورده است ، ولی به اندازه ای روی شما تاثیر گذاشته که در ذهن شما نقش بسته است. این که چه کسی این جمله را به زبان آورده است چندان مهم نیست مهم آن است که همه چیز در خاطر شما ثبت شده و اگر آنها را از بین نبرید و فراموش نکنید ، آنها شما را از بین خواهند برد. یعنی هر زمانی که شما کوشش می کنید تا برای بهبود وضعیت درسی ، شغلی و به طور کلی وضعیت زندگیتان ، تلاش مثبتی را آغاز کنید ، با هجوم به ذهن تان ، افکار منفی جایگزین برنامه های مثبتی که دارید ، می شوند و به این ترتیب از انجام آنها منصرف می شوید.

در یکی از افسانه های قدیمی شمال اروپا چنین آمده است که : " افکار و خاطرات ، دو موجودی هستند که می توانند سرنوشت هر انسانی را تحت کنترل خود در آورند. "

باید بدانیم زمانی که خاطرات قدیمی روی انسان اثر منفی می گذارد ، تنها افکار مثبت فرد است که به او کمک می کند. این خاطرات همچون صفحه خراب گرامافون ، کلمات و عبارات منفی را مدام در ذهن تکرار می کند تا در افکار شما جای گرفته و نهادینه شوند و کم کم به شکل عادی در آیند، اما شما می توانید آنها را با جایگزین کردن افکار مثبت از ذهن خود یا بی اثر کنید.

ذهنتان را از افکار منفی خالی کنید!

صحبت در این زمینه بسیار راحت است ، اما عمل به آن مشکل می باشد. فقط باید از ته دل خواستار ان باشید. ابتدا کلمات ، افکار و خاطرات را به یاد بیاورید و همه را بنویسید. د ر این زمان می توانید جمله ها و کلمه های متعادل کننده را بیابید ؛ به طور مثال اگر در ذهن شما این جمله نقش بسته باشد که " تو باهوش نیستی " ، می توانید با این جمله " من برای تمام کارهایی که می خواهم انجام دهم ، به اندازه کافی زرنگ و باهوش هستم. " ، آنها را خنثی کنید. پس از نوشتن اینگونه جملات ، آنها را روی میز کار و یا در هر جای دیگر خانه که می خواهید ، قرار دهید و هر ز مان خاطره ای که بار منفی دارد به ذهن شما هجوم آورد ، کمی تامل کنید ، نفس عمیق بکشید و کلام مثبت و خنثی کننده آن را با " حقیقت این است که ... " به خود بگویید. با این کار شما آن خاطره یا گفته قدیمی را به طور دیگر و متعادل تر در ذهن خود جای می دهید.

باید باور کنید که " شمای امروز " با " شمای دیروز " بسیار فرق دارد و توانایی های کسب شده در گذر زمان ، توانا تر و مقاوم تر تان کرده است ، بنابراین برای بهبود زندگی خود ، خاطرات قدیمی را فراموش ، کم رنگ یا متعادل کنید.

[ پنجشنبه ۱۳٩۱/٤/۱ ] [ ٤:٤٢ ‎ب.ظ ] [ F@|-|!mEh ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

صفحات دیگر
امکانات وب