از رنگ‌های زنانه و مردانه چه می‌دانید؟

معمولا افراد به رنگ‌های متنوعی علاقه دارند. در این میان، برخی از رنگ‌ها در بین یک جنسیت طرفداران بیشتری دارد،‌ حال آن که جنسیت دیگر،‌ به آن اندازه آن را نمی‌پسندند، البته نه این که از آن بیزار باشند یا این که از آن رنگ‌ها استفاده نکنند. اما واقعا بین دو جنس از نظر علاقه به رنگ‌های مختلف تفاوت وجود دارد؟ این سوالی است که محققین اخیرا به دنبال پاسخ آن رفته‌اند.


به گزارش لایفز لیتل میستریز، بخشی از مطالعه اخیر فیلیپ کوهن، جامعه‌شناس دانشگاه مریلند در زمینه هنجارهای جنسیتی در مورد علاقه به رنگ‌ها در بین دو جنس است.

وی از حدود 2000 مرد و زن یک سوال بسیار ساده پرسید: رنگ مورد علاقه شما کدام است؟

نتایجی که کوهن به دست آورده نشان می‌دهد که در بین هر دو جنس،‌ رنگ آبی از همه بیشتر طرفدار دارد.

بعد از آن، در بین مردان، رنگ سبز و در بین زنان، رنگ بنفش از طرفداران بیشتری برخوردار هستند.


نتیجه مطالعه کوهن را می‌توانید در دو نمودار مربوط به زنان و مردان ببینید.


به گفته کوهن، نمونه مورد مطالعه او به طور تصادفی انتخاب نشده بودند و در واقع نمونه در دسترسی از دانشجویان، استادان و کارمندان دانشگاه و نیز افرادی بوده‌‌اند که به وسطه به اشتراک‌گذاری لینک و یا رسانه‌های اجتماعی در مورد مطالعه شنیده بودند.

وی در این‌باره می‌گوید: «با این حال وقتی مولفه‌های سن، نژاد، ‌قومیت و سطح تحصیلی را کنترل کردم، الگوی جنسیتی ترجیح رنگ‌ها هیچ تغییری نکرد. این مسئله اطمینان نتایج را بالا می‌برد و می‌توان گفت که نمونه من باعث انحراف نتایج نشده است.»


البته،‌ این که چرا دو جنس با الگوی متفاوتی به رنگ‌ها علاقه دارند و این که چرا برخی از رنگ‌ها بیشتر از سایر رنگ‌ها طرفدار دارند، سوالات مهم دیگری هستند که در این گزارش بدان‌ها پاسخی داده نشده و پاسخ‌دهی به آن‌ها، ‌نیازمند مطالعات بیشتری است.

 

منبع : سایت خبرآنلاین

/ 5 نظر / 34 بازدید
پیش بینی قیمت دلار و طلا

پیش بینی قیمت دلار و طلا و پیش بینی های اقتصادی دیگر طبق نظر کارشناسان و اقتصاددانان و قیمت طلا و ارز به صورت ثانیه ای در وبلاگ TVHD آپدیت می شود به دیگران نیز اطلاع دهید و جهت استفاده بیشتر این وبلاگ را پیوند وبلاگ خود بفرمایید

نرگس

سلام كلوب مجازي فيستك داراي خدماتي باور نكردني اماده پذيرايي ازشما هموطنان است كلوب كاملا ايراني فيستك كه خدماتي دوبرابر نمونه خارجي است ميباشد فيستك نامي كه برزبانهاست . زبان ايراني از فيستك ايراني ميگويد فيستك برترين صورت نگارشي ايران با خدمات باورنكردني www.facetak.ir اين تبليغ نبود حمايت از ايراني با عضويت وفعاليت ما را در اريه خدمات بهتر ياري فرماييد امكان ساخت گروه امكان عضوگيري در گروه اهنگ ويديو متن چت بين اعضا بخش تبادل لينك امكان راه اندازي ميز گرد انلاين وهزاران هزار خدمت ديگر این آدرس پروفایل من:http://www.facetak.ir/profile/ndoost این آدرس کلوپم توی اون سایت:http://www.facetak.ir/group/11 بیاین عضو شین حتما نرگس

علي در اوج پرواز

عاليييييييييييييييييييييييييييييييي

علي در اوج پرواز

عالييييييييييييييييييي بودددددددددددددددد

بهار

وبلاگ جالبی داری به منم سر بزن دوست من