افکار منفی را از ذهن خود دور کنید!

ممکن است این گفته تنها یک کلام آنی بوده که آن شخص بدون منظور به ز بان آورده است ، ولی به اندازه ای روی شما تاثیر گذاشته که در ذهن شما نقش بسته است. این که چه کسی این جمله را به زبان آورده است چندان مهم نیست مهم آن است که همه چیز در خاطر شما ثبت شده و اگر آنها را از بین نبرید و فراموش نکنید ، آنها شما را از بین خواهند برد. یعنی هر زمانی که شما کوشش می کنید تا برای بهبود وضعیت درسی ، شغلی و به طور کلی وضعیت زندگیتان ، تلاش مثبتی را آغاز کنید ، با هجوم به ذهن تان ، افکار منفی جایگزین برنامه های مثبتی که دارید ، می شوند و به این ترتیب از انجام آنها منصرف می شوید.

در یکی از افسانه های قدیمی شمال اروپا چنین آمده است که : " افکار و خاطرات ، دو موجودی هستند که می توانند سرنوشت هر انسانی را تحت کنترل خود در آورند. "

باید بدانیم زمانی که خاطرات قدیمی روی انسان اثر منفی می گذارد ، تنها افکار مثبت فرد است که به او کمک می کند. این خاطرات همچون صفحه خراب گرامافون ، کلمات و عبارات منفی را مدام در ذهن تکرار می کند تا در افکار شما جای گرفته و نهادینه شوند و کم کم به شکل عادی در آیند، اما شما می توانید آنها را با جایگزین کردن افکار مثبت از ذهن خود یا بی اثر کنید.

ذهنتان را از افکار منفی خالی کنید!

صحبت در این زمینه بسیار راحت است ، اما عمل به آن مشکل می باشد. فقط باید از ته دل خواستار ان باشید. ابتدا کلمات ، افکار و خاطرات را به یاد بیاورید و همه را بنویسید. د ر این زمان می توانید جمله ها و کلمه های متعادل کننده را بیابید ؛ به طور مثال اگر در ذهن شما این جمله نقش بسته باشد که " تو باهوش نیستی " ، می توانید با این جمله " من برای تمام کارهایی که می خواهم انجام دهم ، به اندازه کافی زرنگ و باهوش هستم. " ، آنها را خنثی کنید. پس از نوشتن اینگونه جملات ، آنها را روی میز کار و یا در هر جای دیگر خانه که می خواهید ، قرار دهید و هر ز مان خاطره ای که بار منفی دارد به ذهن شما هجوم آورد ، کمی تامل کنید ، نفس عمیق بکشید و کلام مثبت و خنثی کننده آن را با " حقیقت این است که ... " به خود بگویید. با این کار شما آن خاطره یا گفته قدیمی را به طور دیگر و متعادل تر در ذهن خود جای می دهید.

باید باور کنید که " شمای امروز " با " شمای دیروز " بسیار فرق دارد و توانایی های کسب شده در گذر زمان ، توانا تر و مقاوم تر تان کرده است ، بنابراین برای بهبود زندگی خود ، خاطرات قدیمی را فراموش ، کم رنگ یا متعادل کنید.

/ 1 نظر / 16 بازدید
منی

سلام گفتم اگه دوست داشته باشی با هم تبادل لینک کنیم اگه خواستی بیا وبلاگم و بگو با چه اسمی بلینکمت تو هم منو با اسم منی بلینک.فعلا بای[خداحافظ]